Novinky a aktuality

JCB rozšiřuje řadu minirýpadel

03.05.2021

Společnost JCB přichází na trh s 3,5tunovými a 3,6tunovými kompaktními minirýpadly a rozšiřuje tak svoji nabídku „Next Generation“, aby uspokojila poptávku zákazníků.

NOVÉ MODELY MINIRÝPADEL

Model 35Z-1 s nulovým vybočením zádi nahrazuje předchozí generaci 8035ZTS a je vhodný pro práci ve stísněných prostorách. Poskytuje větší ochranu, protože protizávaží se otáčí v šířce stroje.
Novým modelem sortimentu JCB s konvenční zadní částí je minirýpadlo 36C-1 poskytující zvýšenou produktivitu s větším dosahem, stabilitou a zvedacím výkonem.

  • Oba stroje jsou poháněny tříválcovým motorem Perkins Stage V o výkonu 18,4 kW, který používá mechanické vstřikování paliva a nevyžaduje žádný filtr pevných částic (DPF) ani žádnou formu následného zpracování výfukových plynů.
  • Programovatelná funkce automatického volnoběhu snižuje otáčky motoru na 1400 ot./min, pokud páky nebyly použity po předem nastavenou dobu. Když se zvedne levý ovládací panel, čímž se odpojí hydraulika stroje, otáčky motoru opět klesnou na 1100 ot./min, což snižuje spotřebu paliva a hladinu hluku.
  • Velký kryt motoru poskytuje snadný přístup pro denní kontroly a vroubkované protizávaží zajišťuje snadnou výměnu filtru motorového oleje. Výklopný radiátor klimatizace (je-li ve výbavě) se odklopí, aby poskytl přístup k hlavnímu radiátoru pro čištění.

MAXIMÁLNÍ OVLÁDÁNÍ

Minirýpadla používají nejnovější elektroproporcionální hydraulické čerpadlo Bosch-Rexroth s variabilním zdvihem a snímáním zatížení. Tato nová technologie eliminuje zastavování motoru a umožňuje využít veškerý výkon motoru. Uzavřený ventilový blok zajišťuje lepší průtok pro hladší a přesněji řízený provoz, zejména při multifunkčním provozu. Ventilový blok je snadno přístupný pod odnímatelnou podlahovou deskou, kde technici mohou také najít otáčecí motor.

Celý hydraulický systém je vybaven čelními těsnicími O-kroužky pro maximální utěsnění a všechny hydraulické hadice jsou barevně odlišeny pro snadnou identifikaci. Vysokoprůtoková, elektroproporcionální, dvojčinná pomocná hydraulika je nyní standardní výbavou obou rýpadel a zajišťuje průtok 70 l/min. Pomocný průtok je řízen pomocí proporcionálního ovládacího kolečka na pravém joysticku.

Jednočinné na dvojčinné přepínání je nyní elektronicky ovládáno spínačem v kabině, nikoli ručním přepínáním kohoutu na stroji předchozí generace. Lze také objednat dvojčinnou pomocnou hydrauliku s nízkým průtokem, která dodává průtok 30 litrů/min. Tento obvod je ovládán ovládacím kolečkem na levém joysticku. Volitelné pomocné režimy pro vysoký a nízký průtok, od 5 do 100 % dostupného průtoku, zajišťují kompatibilitu příslušenství se všemi značkami pracovních nástrojů.

KOMFORT OBSLUHY

Modely 35Z-1 a 36C-1 sdílejí stejnou novou konstrukci kabiny a přístřešku ROPS / TOPS. V celém rozsahu se používá ploché zasklení, aby se minimalizovaly náklady na výměnu, a pro další ochranu je nabízen volitelný ochranný kryt FOPS úrovně 1. Přední sklo je rozděleno v poměru 70/30 pro maximální viditelnost na pracovní plochu a spodní část skla lze vyjmout a uložit uvnitř levého zadního okna. Úzké sloupky kabiny zajišťuji vynikající výhled kolem celého stroje.

Rozsáhlý pracovní prostor, který je k dispozici jako přístřešek, kabina s topením nebo kabina s klimatizací, poskytuje řidiči větší prostor pro nohy. Na podlaze nejsou žádné přídavné pedály nebo pedály posunu výložníku, čímž je zajištěno další pohodlí v kabině. Šroubovaná madla a velký otvor dveří usnadňují přístup k odpruženému sedadlu s vysokými opěradly. Elektroproporcionální ovládání dozeru je standardní výbavou a odnímatelná podlahová rohož, bez log a nerovností, se snadno čistí.

Uspořádání membránových spínačů napravo od obsluhy je snadno čitelné a nový 4” displej poskytuje veškeré provozní informace. To zahrnuje automatickou kontrolu stavu při prvním zapnutím klíčem na začátku dne. Otočný ovladač pracovního režimu řídí motor a hydraulický výkon, zatímco dva přepínače umožňují obsluze přizpůsobit informace dostupné na hlavní obrazovce. Pokud jsou dodány pojistné ventily proti prasknutí hadice, lze na obrazovce aktivovat indikátor momentu zatížení (LMI), který poskytuje indikaci bezpečného pracovního zatížení při zvedání.

Kabiny jsou vybaveny Bluetooth rádiem a je zde 12V zásuvka a dva USB porty pro nabíjení mobilních telefonů a dalších elektrických zařízení. Kabina i přístřešek jsou standardně vybaveny LED pracovními světly s funkcí follow-me-home („svícení na cestu“). Stejně jako u všech kompaktních rýpadel JCB jsou i modely 35Z-1 a 36C-1 vybaveny bezpečnostním systémem JCB 2GO, který vyžaduje, aby operátor stiskl sekundární spínač pro aktivaci hydraulických ovládačů.

Stroje jsou vybaveny imobilizérem zabraňujícím krádeži a standardní výbavou je JCB LiveLink, který zajišťuje telematické spojení s rýpadlem, aby byla zajištěna jeho řádná údržba a maximální produktivita.

ROBUSTNÍ KONSTRUKCE

Pro zvýšení tuhosti používají kompaktní rýpadla novou konstrukci podvozku s rámem tvaru H. Tato konstrukce s otevřeným středem umožňuje odpadání nečistot z podvozku a omezuje hromadění materiálu. Nohy pásů mají zkosené hrany, což také usnadňuje udržování čistoty. Hladký přední napínací váleček, čtyři spodní válce a jeden horní válec zajišťují hladkou jízdu a pásové motory Nachi mají funkci automatického maximálního výkonu. Na stroji je 12 vyhrazených upínacích bodů, včetně čepele dozer, což eliminuje potřebu vázat popruhy nebo řetězy přes pásy.

Byla vylepšena konstrukce radlice dozeru s upraveným zakřivením pro lepší výkon při válcování. Otočné čepy mají mazání na koncích, což usnadňuje údržbu a všechny pokovené povrchy jsou nakloněny, aby se minimalizovalo zadržování nečistot. Hadice beranu dozeru nyní procházejí přepážkovými spojkami namontovanými na vnější straně podvozku, což usnadňuje jejich výměnu v případě náhodného poškození. Nyní je nabízen volitelný rozsah plavání dozeru a čtyřcestný dozer.

Geometrie vykopávaného konce byla přepracována, aby zlepšila výkon při zvedání a nakládání. Na obou strojích je použit jediný hlavní výložník o délce 2 450 mm a jsou k dispozici dva typy ramene násady. Se standardním protizávažím lze dodat 1 300 mm násadu, zatímco 1 600 mm násadu lze namontovat, pokud je stroj vybaven dalším protizávažím o hmotnosti 246 kg. Grafitem impregnovaná bronzová pouzdra prodloužila intervaly mazání na kopacím a shrnovacím zařízení na 500 hodin a vysoce odolný vypouzdřený otoč má nyní opětovně použitelné čepy, které prodlužují životnost.

Ramena násady jsou standardně připravena pro zákazníky, kteří vyžadují přídavné zařízení. Upravená geometrie čepu lopaty nyní odpovídá ostatním výrobcům, což zákazníkům usnadňuje používání příslušenství napříč smíšenými flotilami. Konverzní zavěs umožní strojům pracovat s lopatami předchozí generace. K dispozici je také volba hydraulického rychlého závěsu namontovaného v továrně JCB, který má dva zajišťovací mechanismy a výstražnou kontrolku LED výložníku. Tento závěs se schválením CE byl navržen tak, aby splňoval všechny současné i očekávané budoucí právní předpisy.

JEDNA SPOLEČNOST, PŘES 300 MODELŮ!

Pro bližší informace kontaktujte naše obchodní zástupce nebo vyplňte kontaktní formulář.

Vyplňte náš kontaktní formulář
V pořádku odesláno
Rádi vám zavoláme zpět
V pořádku odesláno
Zavolejte nám