Novinky a aktuality

JCB UVÁDÍ NA TRH KOMPAKTNÍ ELEKTRICKÝ NAKLADAČ 403E S NULOVÝMI EMISEMI

06.06.2023

Společnost JCB představuje svůj první plně elektrický kolový nakladač, který zákazníkům poskytuje nejlepší výkon ve své třídě a celodenní pracovní využití s nízkou hlučností a nulovými emisemi. Stroj se může pochlubit největším standardním akumulátorem ve své třídě s kapacitou 20 kWh a produktivitou odpovídající oblíbenému modelu 403 s dieselovým motorem.

  • 20 kWh lithium-iontový akumulátor má největší kapacitu ve své třídě.
  • 33,4 kW hnací motor (špičkový výkon) se třemi jízdními režimy.
  • 20 kW hydraulické čerpadlo (špičkový výkon) s režimy lopata a vidle.
  • Nápravy ZF s integrovanou rozvodovkou pro trvalý pohon všech kol.
  • Digitální přístrojová deska a otočný regulátor pro přesné ovládání.

Čistá síla

Společnost JCB rozšiřuje svou kompletní nabídku elektrických zařízení uvedením kolového nakladače 403E, který pomáhá zákazníkům řešit výzvu snižování emisí oxidu uhličitého na staveništi. Stroj je poháněn 20kWh lithium-iontovým akumulátorem sestaveným z osvědčených modulů JCB, které společnost poprvé použila ve své stávající řadě elektrických zařízení. Tyto baterie ve spojení s vysoce účinnými elektromotory a optimalizovanými trakčními a hydraulickými systémy poskytují nejlepší výkon ve své třídě, přičemž nakladač je schopen absolvovat celý pracovní den nebo 4 až 5 hodin nepřetržitého provozu ve smíšeném pracovním cyklu.

 

Společně s řadou JCB E-Tech má nakladač 403E vestavěnou nabíječku, která umožňuje připojení k řadě zdrojů energie na místě. Zásuvka 110 V plně nabije baterie za 12 hodin, zatímco průmyslová nebo domácí zásuvka 230 V nabije akumulátory za pouhých 8 hodin. S modelem 403E lze použít také externí rychlonabíječku JCB, která zajistí plné nabití z třífázové sítě za pouhé 2 hodiny.

Stroj je vybaven dvěma nezávislými elektromotory, jedním pro hnací ústrojí a druhým pro hydrauliku. Hnací motor nabízí výkon 33,4 kW a je vybaven třemi jízdními režimy, mezi kterými může obsluha přepínat pomocí dvou tlačítek na horní straně joysticku.

Režim Hare ("Zajíc") má maximální pojezdovou rychlost 20 km/h pro nejdynamičtější výkon a produktivitu.

Režim Tortoise ("Želva") je omezen na 8 km/h pro lepší regulaci rychlosti. To přispívá k lepší výdrži baterie bez snížení výkonu při zvedání.

Režim Snail ("Šnek") má maximální rychlost 5 km/h, kterou lze nastavit v krocích po 0,5 km/h pomocí nového otočného ovladače a multifunkčního displeje. To přináší přesné ovládání rychlosti pro precizní jízdu a přibližování.

Pohon je přenášen přes integrovanou rozvodovou skříň na nápravy ZF, které mohou být dodávány s otevřenými diferenciály nebo s uzávěrkami diferenciálů pro maximální trakci. Nakladač je nabízen s výběrem úzkých nebo širokých kol a s možností volby zemědělských nebo průmyslových pneumatik, takže je vhodný pro širokou škálu aplikací.

 

Produktivní nakladač

Ramena nakladače, přenesená z modelu 403 s dieselovým motorem, jsou k dispozici ve standardní a vysokozdvižné konfiguraci. Standardní ramena mají výšku čepu 2,9 m, zatímco model s vysokým zdvihem dosahuje výšky čepu 3,1 m. Obě sestavy ramen nakladače se standardně dodávají s hydraulickým rychloupínačem a ramena nakladače poskytují možnost skutečného paralelního zdvihu.

Model 403E nabízí sklápěcí zatížení 972 kg s paletovými vidlicemi v rámci přepravní hmotnosti pouhých 2 671 kg. Tím se 403E vejde do norem EU pro tažení přívěsů, což z něj činí ideální stroj pro zákazníky z oblasti krajinářství, komunální sféry a pronájmu. Na přání je k dispozici těžké protizávaží, které zvyšuje sklápěcí zatížení o 118 kg a přepravní hmotnost o 121 kg.

Stroj je vybaven jedním joystickem s proporcionálním pomocným ovladačem na horní straně. Na přání lze dodat druhý pomocný ovladač, který umožňuje obsluze přístup ke všem funkcím nakladače z jedné páky pro rychlejší obsluhu.

Stroj je vybaven vysoce účinným motorem hydraulického čerpadla o výkonu 20 kW a hydraulický systém nabízí dva provozní režimy, které se ovládají pákovým přepínačem na hlavní konzoli. Režim lopata/lžíce poskytuje dynamickou odezvu, zatímco režim vidle poskytuje zvýšenou přesnost ovládání. Standardem je také programovatelná přídavná funkce konstantního průtoku pro pohon motorizovaných přídavných zařízení, přičemž obsluha nastavuje průtok prostřednictvím hlavního displeje a otočného ovladače.

Komfort obsluhy

Model 403E je zpočátku nabízen s pevnou nebo skládací střechou, od třetího čtvrtletí roku 2023 je alternativou plně prosklená kabina. K dispozici je nový multifunkční digitální displej, ovládaný otočným ovladačem vpravo od joysticku. Strojník může pomocí otočného ovladače nastavovat průtoky pomocné hydrauliky, pojezdovou rychlost a další nastavení v rámci displeje. Monitor také poskytuje všechny důležité provozní údaje stroje, včetně režimu jízdy, stavu nabití akumulátoru a pojezdové rychlosti.

Kolový nakladač se připojuje k rychle rostoucí řadě plně elektrických strojů v rámci nabídky JCB. Tato osvědčená technologie přináší revoluci ve způsobu práce dodavatelů, místních úřadů a půjčoven a nabízí nulové emise v místě použití. Díky snížené hladině hluku a vibrací stroje je 403E pohodlný, vysoce produktivní nakladač s nulovými emisemi, který je schopen pracovat s celou řadou přídavných zařízení.

Vyplňte náš kontaktní formulář
V pořádku odesláno
Rádi vám zavoláme zpět
V pořádku odesláno
Zavolejte nám