Novinky a aktuality

JCB UVÁDÍ NA TRH NEJVĚTŠÍ PÁSOVÉ RÝPADLO ŘADY X S OZNAČENÍM 370X

25.03.2024

Společnost JCB rozšiřuje svou oblíbenou řadu pásových rýpadel řady X o dosud největší a nejvýkonnější model - nová JS 370X.

Těžké pásové rýpadlo přinese do sektoru 35-40 tun špičkovou úroveň produktivity, odolnosti a spolehlivosti.

Paul Swallow, obchodní ředitel JCB pro rýpadla, řekl:  "Díky vyššímu výkonu, vyšší pevnosti a odolnosti, nižší spotřebě paliva a nižším nákladům na provoz je JCB 370X pro zákazníky v kategorii 35-40 tun velkým krokem vpřed. Díky fantastickému komfortu obsluhy a ovládání přináší model 370X řešení pro těžká rýpadla na trzích po celém světě."

 

Výjimečný výkon

JCB 370X je poháněn nejnovějším vznětovým motorem Cummins L9, který je certifikován jako vyhovující normám EU Stage V a EPA Tier 4 Final. Tento šestiválcový motor o objemu 8,9 litru se může pochlubit 14% nárůstem výkonu oproti odcházejícímu modelu JS370, přičemž 240 kW (322 k) je k dispozici již při 1 700 ot/min. Motor poskytuje tento maximální výkon ve sníženém rozsahu provozních otáček, aby se zvýšila úspora paliva a snížila celková hladina hluku. Motor se systémem common-rail splňující normu Tier 2 je k dispozici pro území mimo legislativu.

Nejnovější generace dvojitého hydraulického čerpadla Kawasaki pracuje se zvýšeným tlakem 350 barů, který se v režimu Power boost zvyšuje až na 380 barů. V kombinaci s rozvaděčem nejnovější generace a hydraulicky ovládaným chladicím ventilátorem s funkcí zpětného chodu přispívá k nejvyšší účinnosti ve své třídě. Model 370X je schopen přemístit až o 4,5 tuny materiálu na litr paliva a až o 86 tun za hodinu více než konkurenti v testech.

Všechny hlavní konstrukce a součásti byly navrženy s ohledem na vyšší výkon a produktivitu. Těžší protizávaží přispívá k větší stabilitě, zatímco pevnější konstrukce se vyrovnává s dodatečným zatížením. Větší průměry hydraulického potrubí a zvýšené hydraulické tlaky mají za následek větší výkon na konci násady, která byla taktéž přepracována s litinovým uložením čepů výložníku a otočnými čepy pro větší pevnost a životnost.

Model 370X se dodává s výložníkem o délce 6,45 m a s možností volby násady o délce 2,63 m, 3,23 m a 4,03 m. Volitelně dodávané těžké násady mají ochranu a výztuhy pro náročné aplikace v lomech. Průměry čepu lžíce byl zvětšeny a stroj může být vybaven novým rychloupínačem JCB se dvěma čepy, aby bylo možné použít příslušenství s průměrem čepů 90mm nebo 100mm. K dispozici jsou také nové lžíce o objemu 2,1 m3 XHD a 2,43 m3 XHD, navíc bude JCB nabízet nové hydraulické kladiva HM330T speciálně pro model 370X.

 

Komfort obsluhy

Stejně jako u všech strojů řady X, i u modelu 370X je výhodou kabina JCB Command Plus s bezpečnostním certifikátem ROPS. Kromě toho, že je kabina Command Plus jednou z největších kabin u rýpadel na trhu, s objemem vnitřního prostoru 2,86 m3 , je její výhodou vyhřívané sedadlo se vzduchovým odpružením a snížená hladina hluku v kabině 69 dB.

Kabina je dále vylepšena novým 10" dotykovým displejem s novým uživatelským rozhraním nazvaným JCB UX, zatímco tlačítkový panel obsahuje více přizpůsobitelných kláves, které umožňují další personalizaci obsluhy. Standardní výbavou je klimatizace, rádio s možností DAB, bezklíčové startování a dvě kamery pro lepší viditelnost.

Rozhraní JCB UX má až 25 uživatelských profilů, které lze všechny přizpůsobit, přičemž obsluha si může nastavit funkci joysticku podle svých individuálních požadavků. Vylepšena byla konektivita s mobilním telefonem díky integraci telefonního seznamu prostřednictvím monitoru. Obsluha stroje je mimořádně snadná a v monitoru jsou k dispozici návody a videa "jak na to", která pokrývají všechny funkce systému JCB UX.

 

Celkové náklady na vlastnictví

Model 370X poskytuje sledování hladiny všech kapalin v reálném čase na displeji v kabině. Stroj také využívá prodloužené servisní intervaly, které se zdvojnásobily na 2 000 hodin. Servis chladicí kapaliny motoru je nyní vyžadován po 3 000 hodinách, zatímco intervaly výměny vložek vzduchového filtru jsou prodlouženy na 2 000 hodin. Stroj se může pochlubit třemi pracovními režimy pro optimalizaci rýpání, jeřábování nebo ekonomického režimu. Standardem jsou také funkce Auto-stop a Auto-Idle motoru, které snižují spotřebu paliva při volnoběhu a dále také veškeré výdaje s vlastnictvím.

Stroj 370X je k dispozici s řadou doplňků, které umožňují přizpůsobit stroj individuálním požadavkům zákazníka. Patří mezi ně přídavné hydraulické okruhy s možností nastavení až 15 přídavných zařízení, prémiové vyhřívané a chlazené sedadlo obsluhy. LED světla jsou nyní součástí standardní výbavy a na přání je možné rozšířit jejich počet až na 14 LED pracovních světel. Stroj může být také nabízen se systémem nivelace JCB INTELLIGRADE 2D a 3D-ready, který poskytuje zvýšení produktivity, přesnosti a bezpečnosti. Ve výbavě může být také kamerový systém s ptačí perspektivou 360° , integrovaný do 10" displeje, spolu s dobře viditelnými madly po celém stroji.

Model 370X navazuje na styl a design, který se poprvé objevil u menších rýpadel JCB řady X, s robustními dvojítými ocelovými servisními dveřmi a šroubovanými madly.

Pro více informací volejte na naši bezplatnou linku 800 222 666

 

Více o stroji

 

Kontakty
Vyplňte náš kontaktní formulář
V pořádku odesláno
Rádi vám zavoláme zpět
V pořádku odesláno
Zavolejte nám