Novinky a aktuality

JCB vylepšilo oblíbený rýpadlo-nakladač 3CX 55 KW

07.10.2020

Světová jednička v rýpadlo nakladačích JCB uvádí na trh vylepšenou verzi modelu 3CX s motorem EU Stage V o výkonu 55 kW.

Stroj poskytuje posádce ještě větší komfort a snadnější ovládání, vyšší produktivitu a výkon při nižších provozních nákladech.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI STROJE:

  • Vylepšená kabina Command Plus.
  • Vyšší bezpečnost, integrované LED majáky, osvětlení schůdků.
  • O 10 % vyšší točivý moment 3.0litrového motoru Stage V.
  • O  7 % nižší spotřeba paliva.
  • Vyšší produktivita díky automatickému systému vyrovnání, rozpoznání orientace sedačky a přepnutí na pohon jedné nápravy.


Modernizace JCB 3CX zahajuje novou éru stroje s inovovanou kabinou Command Plus. Díky čtyřem LED majákům, standardně integrovaným do střechy kabiny, odpadá potřeba magnetických majáků či vrtání do konstrukce střechy. Majáky jsou viditelné ze všech stran a není třeba jejich dodatečná montáž.

Kabina Command Plus je vybavena žlutými madly pro lepší orientaci a uchopení, dále většími zpětnými zrcátky s lepším výhledem při pohybu na staveništi i jízdě po silnici. Modernizovaná čtvercová pracovní světla lze volitelně osadit LED technologií až v počtu 10 kusů.

Interiér kabiny přináší novou úroveň komfortu a ergonomie. Vhodně zvolené odstíny barev nabízejí vzdušnější a prostornější pocit obsluhy a celkově klidné a  pohodlné pracovní prostředí. Ve výbavě nechybí nová sedačka s tmavým čalouněním a žlutým prošitím. Model s joystickovým ovládáním (AEC) zahrnuje integrovanou opěrku hlavy.

Upravený tříramenný volant zlepšuje výhled na nový čelní displej, který se stal součástí standardní výbavy modelu 3CX. Displej zobrazuje rychloměr, všechna výstražná světla a u modelů s Powershiftem také aktuální převodový stupeň.

Poprvé JCB nabízí továrně montované rádio s připojením telefonu přes Bluetooth, rozhraním USB, AUX a slotem na SD kartu. Rádio je zabudováno do stropu kabiny, lze jej však ovládat otočným voličem na boční konzole. Audio a funkce telefonu se rovněž zobrazují na novém bočním 7´ displeji.

Boční displej poskytuje strojníkovi mnoho užitečných informací a funkcí. Podobně jako v automobilech se ovládá otočným voličem, kterým lze v menu rychle navolit různá provozní nastavení.

VYŠŠÍ PRODUKTIVITA

Model 3CX s motorem 55kW Stage V zavádí několik pokročilých automatických funkcí, které snižují únavu strojníka a zvyšují produktivitu stroje. Patří mezi ně Auto Stop, který automaticky rozpozná, že stroj dlouho nepracuje a vypne motor. Auto Stop eliminuje běh motoru naprázdno a snižuje tím spotřebu paliva i emise. Časový interval do vypnutí lze libovolně nastavit nebo jej strojník může navolit na bočním displeji v kabině.

Automatické rozpoznání orientace sedačky Auto Seat Select je k dispozici u modelů vybavených joysticky, přičemž systém rozpozná směr nastavení sedačky (práce s podkopem nebo nakládání) a sám nastaví příslušné funkce. Rovněž automaticky fungují výsuvné stabilizátory, které se nejen automaticky zvednou, ale i vysunou a zastaví v okamžiku dotyku patek se zemí. Automatické vyrovnání stroje umožňuje rychlé nastavení vodorovné provozní polohy na nerovném povrchu.

Došlo také k vylepšení funkce Auto Drive, kdy může strojník automaticky vybrat rychlost motoru pro jízdu po silnici. Obsluha je nyní jednodušší díky nové páce u ovladače směrovek.

Nová funkce Auto 2WD snižuje u modelu 3CX zbytečné opotřebení pneumatik a spotřebu paliva tím, že přepíná pohon ze všech čtyř kol pouze na dvě, není-li zapotřebí větší trakce. Strojník může vybrat pohon všech kol 4WD při čelním nakládání, kdy stroj potřebuje maximální trakční sílu. Poté při couvání a nárůstu rychlosti stroje se pohon automaticky přepne na 2WD. Rychlost stroje, při které má dojít k přepnutí, může strojník nastavit v nabídce na bočním displeji.

V zájmu vyšší bezpečnosti a noční viditelnosti v prostoru stupaček doplnila stávající osvětlení kabiny po obou jejích stranách další světla. Strojník může nastavit časovačem okamžik vypnutí světel po vypnutí motoru nebo po zavření dveří kabiny.

JCB 3CX je nyní vybaven řadou standardních prvků, jako například kryty zadních světel, systémem návratu do pracovní pozice (return-to-dig), ochranou hydraulických válců, hadic a samozřejmě Smooth Ride System (SRS).

 

RÝPADLO-NAKLADAČ 3CX 55 KW

Nová kabina Command Plus přináší novou úroveň komfortu a ergonomie.

Vyplňte náš kontaktní formulář
V pořádku odesláno
Rádi vám zavoláme zpět
V pořádku odesláno
Zavolejte nám