TERRAMET A JCB NA SVĚTOVÉM POHÁRU HORSKÝCH KOL

Terramet na Světovém poháru horských kol

01.05.2022

V termínu 12.—15.5.2022 se v Novém Městě na Moravě pojede Světový pohár horských kol. Cyklistická událost roku, která každoročně láká tisíce diváků, je tady a TERRAMET bude tentokrát u toho!

Světový pohár horských kol je nejvýznamnější cyklistickou akcí na území Česka pořádanou již více než 10 let v Novém Městě na Moravě. Závodu se pravidelně účastí 45 států světa, a jedná se proto také o důležitou mezinárodní událost.

„Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě pořádáme již od roku 2011 a podařilo se nám vybudovat divácky atraktivní trať, kterou milují závodníci zvučných jmen, ale především diváci z celého světa,“ říká Lukáš Vlach, sportovně-technický ředitel Světového poháru horských kol NMNM.

Pořadatelé si velmi zakládají na tom, aby trať byla každý rok pro závodníky perfektně připravená. To si žádá mnoho úprav a vylepšení, se kterými se pořadatelé až do tohoto roku ve většině případů museli poprat ručně. Letos je ale situace jiná. Pořadatelé mají k dispozici některé stroje JCB, které jsme jim z Terrametu zapůjčili a které mnohé práce výrazně ulehčily a ještě ulehčí.

„Každoročně si trať vyžádá řadu úprav, drobných vylepšení a také oprav zničených úseků. Doposud jsme většinu prací na trati vždy dělali ručně, letos jsme však díky spolupráci se společností TERRAMET získali možnost využít lehkou manipulační a nakládací techniku. A upřímně řečeno, po několika dnech práce naprosto nechápeme, jak jsme dříve mohli všechnu tu práci dělat ručně! Naše efektivita se mnohonásobně zvýšila a z toho, jak nám práce ubíhala, jsme měli zkrátka radost,“ popisuje spokojenost se spoluprací a stroji JCB Lukáš Vlach.

Pořadatelé měli a mají k dispozici minirýpadlo JCB 19C-1, kompaktní nakladač JCB SSL 215 a kompaktní teleskopický manipulátor JCB 520-40. Všechny tyto stroje jim pomáhají zajistit co nejlepší a nejhladší průběh celého závodu.

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě je opravdu velká událost. A my jsme moc rádi, že můžeme být její součástí. Chcete se také přidat? Pokud ano, máme pro vás překvapení. Soutěž o dva lístky na celé tři dny závodu. Sledujte náš Facebook a už brzy se dozvíte víc!

Vyplňte náš kontaktní formulář
V pořádku odesláno
Rádi vám zavoláme zpět
V pořádku odesláno
Zavolejte nám